Мінсільгоспрозвитку Польщі не припинятиме транзиту української сільгосппродукції

Міністерство сільського господарства та сільського розвитку Польщі не подавало заяву до уряду стосовно припинення транзиту української сільгосппродукції через їхню територію. Цю інформацію підтверджують повідомлення від Міністерства та порталу euractiv.com.
У Польщі відбулися переговори між міністром сільського господарства Чеславом Секерським та представниками протестуючих фермерів. У прес-релізі Міністерства зазначено, що багато з угод, укладених між протестувальниками та урядом у Ясенці, були виконані. Особлива увага була приділена п'яти пунктам щодо "зеленої угоди", субсидій на зерно та збереженню податкових ставок на рівні 2023 року. Крім того, залишається в силі ембарго на імпорт з України зернових культур, кукурудзи, ріпаку, соняшнику, борошна, висівок, шроту та макухи.
Міністерство сільського господарства Польщі заявило:
"У зв'язку з тим, що українська сторона оголосила про обмеження транзиту своєї сільгосппродукції через Польщу, ми не зверталися до уряду з проханням зупинити транзит української сільгосппродукції через нашу територію".
Проте, за даними ЗМІ, фермери, які взяли участь у зустрічі, "покинули будівлю міністерства розчаровані тим, що уряд не відреагував належним чином на їхні вимоги, зокрема стосовно припинення транзиту українського зерна та цукру через Польщу".
За інформацією euractiv.com, фермери, які провели ніч у будівлі Міністерства сільського господарства, вимагали зустрічі з прем'єр-міністром Дональдом Туском, вказавши, що обіцянки, дані урядом, залишаються невиконаними. Більшість протестувальників покинули будівлю до ранку, так і не зустрівшись з Туском.
Фермер із Замосцького сільськогосподарського товариства, Веслав Грін, відзначив:
"Український транзит мав бути зупинено, але зерно досі проходить через Польщу. У «Зеленій угоді» мали бути зміни, але їх не відбулося".
Його колега Томаш Обшанскі з руху «Сільська солідарність» додав, що фермерам не надійшло жодних конкретних пропозицій для вирішення питань.
"Ми оголошуємо сидячий страйк і залишаємося в міністерстві, щоб поговорити з прем'єр-міністром і розробити разом певний план дій", - заявив Томаш Обшанський.
Під час засідання Ради міністрів транспорту Європейського союзу у Брюсселі представники польської делегації провели ряд переговорів, включаючи Угоду між ЄС та Україною про автомобільні перевезення вантажів.